Zombeek recenze

zombeek logo

Zombeek

zombeek logo

Může být vytvoření webových stránek a jejich správa ještě jednodušší? Zombeek jde správnou cestou, ale dokážete si ho oblíbit a vytvořit s ním velkolepý projekt? To asi ne, ale skvělou firemní webovou stránku s ním vytvoříte na 100 %.

Zombeek.cz recenze a hodnocení
 • Šablony
 • Cena
 • Nástroje a funkce
 • Ovladatelnost a jednoduchost
4.1

Shrnutí recenze

 • Cena: Základní balíček je zdarma. Placený stojí 83 Kč měsíčně.
 • Zdarma: Ano, ale musíte se smířit s různými omezeními jako doména 3. řádu.
 • Jednoduchost editoru: Editor je jednoduchý, ale začátečníci mohou mít z počátku problémy
 • Šablony: V nástroji je 7 šablon vzhledu. Ty můžete libovolně upravovat.
Sending
User Review
4.17 (6 votes)

Představení

Zombeek je služba, se kterou si můžete vytvořit webové stránky zdarma. Jde vlastně o vizuální editor stránek. Jeho hlavní výhoda spočívá v jednoduchém ovládání, díky kterému zvládnete vytvořit webové stránky bez znalosti programovacích jazyků.

zombeek recenze představení služby
Hlavní strana nástroje Zombeek

Editor funguje na principu WYSIWYG editorů stránek (what you see is what you get). Jde vlastně o metodu visuální tvorby stránek, které může být podobná například editaci dokumentu v MS Word. Proč je tato metoda oblíbená? Protože je velice snadná.

Při vytváření webové stránky okamžitě vidíte, jak bude úprava a celá stránka vypadat. Bez potřeby programování si poskládáte webovou stránku, skoro jako stavebnici. A to opravu nepřeháním.

Představte si tvorbu stránek s editorem Zombeek asi tak: Po registraci do služby si vyberete jednu s připravených profesionálních šablon. Ty jsou v systému zdarma k použití. Vybranou šablonu upravujete a měníte dle vlastních potřeb. Takže z ní vlastně vytvoříte vlastní originální vzhled.

Do šablony můžete přidávat další prvky jako obrázky, formuláře, mapy, videa, texty a tak dále. Vše je jednoduché, protože se prvky do stránek vkládají jednoduchým tahem myší. Až bude prvek na svém místě ve stránce, tak ho pouze upravíte podle svých potřeb.

Zombeek je tedy možnost, jak rychle a snadno vytvořit webové stránky bez nutnosti si někoho najímat a platit mu za to.

Pro koho je Zombeek?

Zombeek je nástroj pro snadnou tvorbu webových stránek. V základní verzi je zdarma, takže lze tvrdit, že je určený téměř pro všechny. Pokud potřebujete vytvořit firemní stránky, produktovou stránku, blog nebo PC webovou stránku, tak s tímto nástrojem to určitě zvládnete.

 • Firmy
 • Živnostníci
 • Řemeslníci
 • Fotbalové kluby
 • Freelanceři

Zákazníky Zombeek jsou jak velké firmy, ale i psí salon, majitelé rekreačních objektů, motocyklový závodník nebo výrobci nábytku.

Nezáleží na oboru, ale záleží na vašich potřebách. Jsem přesvědčený, že Zombeek dokáže splnit i ty nejnáročnější uživatelské potřeby. A to se zachováním jednoduchého a intuitivního ovládání celého nástroje.

Pro a Proti

Pro

 • Jednoduchý editor
 • Možnost editovat zdrojový kód sekcí stránky
 • Česká administrace a ovládání
 • Připravené bloky
 • Moderní a responzivní šablony vzhledu
 • Vytváření vlastních bloků

Proti

 • V základu je malé množství šablon
 • Ve verzi zdarma adresa ve tvaru https://nazev.zombeek.cz

Šablony

Zombeek se nevydal cestou nepřeberného množství šablon, ale právě naopak. V jeho systému naleznete 7 připravených šablon. Ty můžete používat i v bezplatné variantě služby. Já si myslím, že jeto docela dobře. Velké množství šablon způsobuje jen nerozhodnost. Takhle si člověk vybere mnohem jednodušeji.

zombeek šablony na výběr pro webové stránky
Šablony připravené pro vaše stránky

Sedm profesionálních šablon. Ty jsou plně responzivní. To znamená, že se umí zobrazovat správně na všech zařízeních. Důvod, proč je v Zombbek tak málo šablon může být velice snadno pochopitelný. S tímto nástrojem dokážete rychle postavit vlastní vzhled (design), takže si za krátkou dobu vytvoříte originální webové stránky.

Vzhled stránek se zde totiž skládá pomocí předpřipravených bloků. To jsou například formuláře, blok s nadpisem, obrázkem a textem, nadpisy s tlačítkem, fotogalerie, ceníky nebo třeba reference. Tyto blogy si vložíte tahem myši do stránky a pak v nich jen přepíšete texty nebo změníte fotografie.

To tedy znamená, že dokážete vytvořit profesionálně vypadající stránku i bez znalosti programovacích jazyků.

Cena

Ceník Zombeek nebo spíše jeho nástroje je v zásadě jednoduchý. Tato služba láká uživatele na vytvoření webových stránek zdarma. To je zde opravdu možné, ale musíte se spokojit s jistými omezeními.

zombeek ceník služeb
Ceník Zombeek

Cenový tarif zdarma vám v jednom účtu dovolí vytvářet neomezené množství webových stránek. Ty ale budou mít pouze doménu ve tvaru https://nazev.zombeek.cz. K tomu dostanete 500 MB prostoru na hostingu nebo neomezený přenos dat. Ale už nebudete moct používat e-mailovou schránku a v patičce stránek budete mít reklamní proužek.

Cenový tarif Bez starostí už je vlastně plnohodnotný hostingový tarif. Pro web máte k dispozici 5 GB prostor. V ceně máte 1 doménové jméno zdarma a také možnost používat e-mailovou schránku na vlastní doméně.

Oba tarify vám umožňují vytvářet neomezené množství podstránek, upravovat libovolně vzhled stránek a pro větší bezpečí uživatelů mají stránky SSL certifikát.

Nástroje a funkce

Zombeek působí na první pohled nenápadně. Vypadá, jak kdyby neuměl do 5 počítat, ale v jeho administraci je takové množství nástrojů a funkcí, že jsem se nestačil divit. Tyto funkce okamžitě pasují Zombeek do role plnohodnotného bojovníka na poli editorů webových stránek.

Editor stránek

zombeek editor webu
Editor webových stránek

Editor stránek je vlastně to hlavní, proč Zombeek budete používat. S jeho pomocí vytvoříte webovou stránku i jako úplný začátečník. Zkušení vývojáři se znalostí HTML, CSS a další na něm zase ocení možnost editace zdrojového kódu. Začátečníci se bez ní samozřejmě obejdou, ale pokud budete potřebovat nějakou pokročilou funkci, kterou Zombeek nemá, tak nebude problém najít specialistu, který vám ji tam přidá. A bude to moct udělat právě díky editování a přidávání kódu.

Napojení na e-shop

zombeek napojení na e-shop
Spojení s internetovým obchodem

Zombeek je vlastně systém od provozovatele platformy pro tvorbu elektronických obchodů. V editoru proto naleznete rychlé napojení, kterým můžete své stránky propojit s internetovým obchodem. Tím můžete na firemních stránkách zobrazovat například akční nabídky z obchodu.

SEO na Zombeek

zombeek recenze nastaveni seo
Možnosti SEO nastavení webu v Zombeek

Bez SEO – optimalizace pro vyhledávače by vaše stránky nikdo nenašel. Dobrá zpráva je, že na toto nástroj myslí. V nastavení můžete upravovat URL, titulky stránek nebo vylepšovat meta popisky, které uživatelé uvidí ve vyhledávačích.

E-mailová schránka

zombeek e-mailová schránka

E-mailovou schránku budete mít sice až v placené variantě služby, ale je dobré ji zmínit. Mít e-mailovou adresu na vlastní doméně je důležité nejen pro firmy, ale i pro OSVČ. Zákazníci takovým e-mailům více důvěřují. S e-mailovou schránkou můžete vytvářet například další e-mailové schránky pro kolegy z firmy.

Ovladatelnost a jednoduchost

Zombeek může na první pohled působit poněkud zmateně. Ale zkuste mu dát šanci, protože si na jeho systém určitě brzy zvyknete a pak budete těžit z jeho výhod. A těch je vážně hodně.

Ovladatelnost editoru je docela intuitivní a jednoduchá. V levé části obrazovky je menu, ve kterém se nachází seznam připravených bloků (menu, hlavička, fotogalerie, ceník, reference, článek atd.). Jednotlivé bloky obsahují různé varianty jejich rozvržení a vzhledu.

zombeek recenze Ukázka tvorby stránky - bloky ceníků
Ukázka tvorby stránky – bloky ceníků

Když budete tvořit web od úplného začátku, tak si ho poskládáte jednoduše pomocí bloků. Například si tedy jako první vyberete menu, to přetáhnete myší do stránky, pod něj si přetáhnete hlavičku a pak třeba článek a patičku. Ve vložených blocích upravíte texty, vložíte do nich své fotografie a stránky máte během okamžiku vytvořené.

Do stránek také vložíte jednoduše kontaktní nebo objednávkové formuláře.

Editace připravených bloků je také velice jednoduchá. Myší si najedete na blok (prvek) ve stránky, který chcete upravit. Kliknete na něj myší a uvidíte další možnosti jeho nastavení nebo upravování. Například při najetí na text se vám ukáží nástroje, které znáte například z textového editoru MS Word. Díky tomu se vlastně nemusíte znovu učit nějaké nové složité nástroje.

zombeek úprava bloku
Přepisování textu v bloku

Zkušenosti

Zombeek je plný překvapení. První seznámení s ním jsem měl někdy v dobách jeho vzniku. Líbí se mi na něm, že si jde svojí vlastní cesto a nesnaží se napodobovat ostatní vizuální buildery stránek. Pro mě to znamená velké plus, protože v něm dokážu pracovat velice rychle a efektivně bez nutnosti listování nápovědou.

Závěr a pár poznámek

Závěr je vlastně takové shrnutí pozitiv a negativ služby. Negativ jsem na Zombeek moc nenašel. Zmínil bych jen rychle mizející hlavní levou lištu s nabídkou bloků. Ta jde sice při editaci webu uzamknout, aby nemizela vůbec, ale pokud to neuděláte, tak vám při výběru bloku párkrát určitě uteče. No, není to nic hrozného.

Naopak musím vyzdvihnout možnost spravovat z jednoho účtu více webových stránek. To mi přijde užitečné, protože pokud třeba podnikáte, časem se vám budou nabalovat další projekty a pro přehled je dobré je mít pohromadě v jedné službě.

V editoru Zombeek je spousta hotových bloků. Ty do stránky vložíte přetažením myši. Super věc je, že si můžete vytvořit a uložit vlastní bloky. Ať už pomocí editoru nebo HTML.

A když jsme u HTML, CSS, JavaScriptu. Tuhle možnost jejich vkládání do stránek mnoho editorů nemá. Jako začátečník tuto možnost neoceníte, ale věřte mi, že pokud vám projekt začne růst, tak se vám bude hodit. Například pro přidávání dalších funkcí nebo pro propojování s marketingovými nástroji. Specialista, kterého si vyberete, bude mít jednodušší práci a vás to nakonec bude stát méně peněz. A růst na Zombeek opravdu jde.

Podobné příspěvky