WEDOS recenze

wedos logo

WEDOS patří mezi oblíbené české hostingy. V jeho administraci si můžete nainstalovat jedním kliknutím mnoho aplikací jako je WordPress. To dělá z tohoto hostingu službu, kde najdou své místo i začátečníci. A zkušenosti s ním to jen potvrzují. Je to nejlepší hosting? To pravděpodobně není, ale jinak je dost slušný a výhodný v poměru cena/výkon. Pojďte si přečíst recenzi a dozvíte se více.

Sleva 50 % – Webhosting Nolimit – použijte tento kód: WN222CAYE0

Představení

Wedos je populární hostingová společnost, která patří v České republice mezi nevyužívanější na trhu. Její historie sahá až do roku 2010, kdy ji založil zkušený podnikatel v oblasti serverových a hostingových služeb – Josef Grill.

hosting wedos recenze představení hlavní strana webu
Hlavní strana hostingu Wedos

Hosting Wedos je aktuálně asi nejoblíbenější technologickou společností. Jedním z důvodů jsou nejen ceny hlavních a doplňkových služeb, ale také rychlá uživatelská podpora, a nakonec i povedené marketingové akce. Nejen těmi si Wedos získá pravděpodobně i vás.

WEDOS slevový kupon

Sleva 50 % Wdbhosting Nolimit – použijte tento kód: WN222CAYE0

V současné době je WEDOS největším webhostingem a také největším registrátorem českých (.CZ) domén u nás. Služeb tohoto webhostingu využívá více než 251 000 uživatelů, kteří u něho mají registrováno přes 350 tisíc domén a přes 555 000 dalších služeb. To jsou neuvěřitelná čísla.

Wedos si získal obrovskou popularitu už na samotném počátku. Budování společnosti, serverovny a dalšího zázemí hostingu totiž bylo pojaté jako ohromná reality show, kterou bylo možné sledovat online v přímém přenosu. A to si samozřejmě získalo zasloužený zájem publika, které do té doby něco podobného nevidělo. Ostatní webhostingové společnosti byly a jsou zalezlé ve svých ulitách, jako by se před svými zákazníky skrývaly. Ale to Wedos ne.

Jaký je slevový kód pro WEDOS?

Slevový kód pro WEDOS je: WN222CAYE0. Když tento kód zadáte v objednávce webhostingu NoLimit, tak získáte 50% slevu.

Pro koho je hosting Wedos?

Wedos se v současné době stará o 20 % všech českých domén a hostingů v České republice. Nabízí se tedy napsat, že je tento hosting vhodný pro každého a pro každý projekt. Služby hostingu Wedos využívají blogeři, freelanceři, influenceři, malé i velké firmy, e-shopy, řemeslníci, živnostníci. Prostě využití a oboru se meze nekladou.

Wedos mají v oblibě i různé marketingové agentury, konzultanti a webdesignéři. Ti zde provozují webové stránky svých klientů.

Proč zrovna Wedos? Protože se vyplatí v poměru cena/výkon. Oproti jiným webhostingům se zde dají ušetřit mnohatisícové roční náklady. Což ocení provozovatelé více projektů, ale také vaši klienti, kteří mohou ušetřené peníze investovat jinam.

Výhoda hostingu Wedos je také v jeho uživatelské přívětivosti, ochotné podpoře a také možnosti nainstalovat webové aplikace, jako WordPress, Drupal, Joomla, jedním kliknutí a bez složitého nastavování. Díky tomu si jej oblíbila řada začátečníků, kteří zde našli zázemí pro své webové projekty.

Pro a Proti

Pro

 • Skvělá administrace
 • Instalace aplikací na jedno kliknutí
 • Komplexní služby na jednom místě (hosting, domény, e-mail)
 • Zákaznická podpora 24/7/365
 • Neomezený prostor pro web
 • Rychlé SSD disky
 • Garance dostupnosti 99,99 %
 • Hosting je vyladěný pro WordPress

Proti

 • Zálohování v týdenní intervalech (u nižšího tarifu)
 • Jeden hosting = jedna doména 2. řádu (není to multihosting)
 • Administrace není responzivní

Hlavní vlastnosti hostingu

Garance dostupnosti 99,99 %

Wedos investoval nemalé peníze do infrastruktury a konektivity své serverovny. Proto se neobává garantovat vysokou dostupnost služeb. Pro zákazníka to znamená, že jeho webové stránky budou stabilně dostupné po celý rok i v těch největších špičkách provozu. 100 % dostupnost vám nezaručí nikdo, takže garantovat 99,99 % je opravdu skvělá nabídka.

wedos hlavni vlastnosti hostingu
Hlavní vlastnosti hostingu Wedos

Neomezený prostor pro web

Pravděpodobně něco takového nedokážete naplno využít. Je však dobré vědět, že zde nejste limitovaní prostorem na disku pro své webové stránky. Díky tomu můžete například bez obav pro svoji prezentaci používat fotografie v plném rozlišení.

3 wedos recenze neomezeny prostor pro web
Webhosting bez omezení prostoru pro webové stránky

Neomezený prostor na disku se vám může hodit také pro zřízení více projektů, které zde můžete provozovat na doménách 3. řádu (těch můžete vytvořit také neomezené množství). A rámci nejlevnějšího hostingu můžete pod jeden hosting přiřadit 3 doménové aliasy. To znamená, že na jednom webhostingu můžete provozovat 3 domény 2. řádu. Díky tomu můžete jeden hosting použít až pro 3 webové projekty, které mají vlastní doménu.

Instalace aplikací na jedno kliknutí

Aby byl Wedos použitelný pro co největší počet zákazníků. A aby vám dokázal kromě financí ušetřit také čas. Máte možnost v administraci si jedním kliknutí nainstalovat oblíbené aplikace a redakční systémy jako WordPress, Drupal, Joomla, ale také e-shopové platformy – Hesk, Prestashop a další.

wedos instalace na jedno kliknutí
Instalace aplikací na jedno kliknutí. Zdroj: Wedos

Z toho důvodu je Wedos vhodný i pro začátečníky, kteří chtějí vlastní webové stránky nebo se seznamovat s webovými technologiemi. Bez programování a vlastně bez větších technologických znalostí si zde zvládnete nainstalovat oblíbený CMS WordPress, který bude fungovat během okamžiku.

Wedos mail

Wedos mail je vlastně další podslužba webhostingu. Tu máte automaticky aktivovanou společně s hostingem. Je to vlastně online e-mailová schránka jako je například Seznam e-mail, ale s tím rozdílem, že zde máte e-mail na vlastní doméně.

wedos recenze webmail rozhraní emailové schránky
E-mailová schránka

Svůj e-mail můžete používat buď v nějakém software jako Outlook nebo Thunderbird. Pro jejich nastavení máte k dispozici protokoly SMTP, IMAP a POP3. E-mail můžete jednoduše jedním kliknutím zabezpečit antispamovou kontrolou a antivirem. Ke své schránce se můžete také přihlásit přes webové rozhraní – Webmail.

8 verzí PHP

V administraci hostingu můžete přepínat podle potřeby mezi verzemi podpory pro PHP. Na výběr jich máte 8- Zapnout tak můžete nejstarší verzi PHP 5.3 až po nejnovější verzi 7.3 (v době recenze). Všechny tyto verze můžete v hostingu také různě kombinovat používáním odlišných přípon souborů (například – .php53 = PHP 5.3).

Bezpečnost

Wedos vlastní certifikát bezpečnosti informací ISO 27001. Díky tomu jsou vaše data v bezpečí. Wedos dokáže skvěle identifikovat a minimalizovat bezpečnostní a informační rizika, a to se v dnešním online světě určitě hodí. Bezpečnosti dat není nikdy dost.

SSL a HTTPS

Hosting nabízí 3 varianty HTTPS. Je pouze na vás, jakou z nich zvolíte. Zda chcete chránit pouze vlastní přístup do administrace CMS nebo budete ochraňovat i vaše návštěvníky. HTTPS před URL webové stránky, dává uživatelům impuls, že jsou na stránkách v bezpečí. Díky tomu se nemusejí obávat o svá data nebo zneužití počítače k nekalým praktikám. V dnešní době je tento protokol nezbytnou součástí webových stránek. Proto je dobré, že jej Wedos také podporuje.

nastavení https v hostingu wedos
Nastavení HTTPS v hostingu Wedos

Rychlý protokol HTTP/2

Protokolu http/2 si vlastně nemáte šanci na webových stránkách všimnout. Nicméně, tento protokol je velice důležitý pro rychlost webových stránek. Je to vlastně druhá verze protokolu HTTP, která výrazně urychluje přenos mezi serverem a uživatelským počítačem. Hosting Wedos zareagoval rychle a začal tento protokol také používat, aby urychlil webové stránky vlastních klientů a tím je udělal lepší pro jejich koncové návštěvníky.

Parametry hostingu

Vlastnosti hostingu Wedos jsou odvozené od vybraného cenového tarifu. Ty má webhosting v současné době dva – NoLimit a NoLimit Extra. Webnosting NoLimit je nadupaný hosting plný funkcí, neomezeného prostoru a dalších vychytávek. NoLimit Extra je pak opravdu výkonným a vymazleným hostingem pro náročné klienty a jejich náročné projekty s vysokou zátěží.

Více o parametrech hostingu vypoví přehledná porovnávací tabulka jednotlivých tarifů Wedosu.

Základní parametry hostingu NoLimit NoLimit Extra
Neomezený prostor pro web
Neomezený přenos dat
Neomezený počet databází
Neomezený počet subdomén
Max. počet PHP procesů  7    10
Prostor pro databáze  1 GB  2 GB
Prostor pro e-maily  5 GB  10 GB (lze navýšit na 110 GB)
PHP memory_limit *  256 MB  512 MB
PHP upload_max_filesize  128 MB  256 MB
PHP post_max_size  128 MB  256 MB
PHP max_execution_time  90 s (max 300 s)  90 s (max 300 s)
Servery mají rychlé SSD (disky)
HTTPS na doméně (SNI) ❌ za poplatek (10 Kč/měsíc) bez DPH
Denní zálohování
Obnova ze zálohy zdarma
Při výpadku měsíc zdarma
Instalace aplikací na 1 kliknutí
Nonstop podpora 24/7/365
Ideální pro WordPress

Cena

V základní cenové nabídce hostingu Wedos jsou dva cenové tarify s téměř stejnými názvy. Tarify NoLimi a NoLimit extra nabízí stejné neomezené možnosti jako je neomezený prostor na disku, neomezený přenos dat nebo možnost vytvářet neomezený počet subdomén a databází. Kde je tedy rozdíl? Další Wedos slevové kódy. Tady je můj slevový kód: WN222CAYE0 na 50% slevu.

Rozdíl je především v dalších doplňkových službách nebo konfiguraci hostingu. Tarif NoLimit vám bude stačit pro téměř jakýkoliv malý až středněvelký projekt. S PHP memory limitem 256 MB bude váš hosting v pohodě zvládat i projekt, kde se očekává návštěvnost přes 10 000 uživatelů za den.

Tarif NoLimit Extra je pak mnohanásobně výkonnější než základní webhosting s názvem NoLimit. Nejenže máte nastavený memory limit na 512 MB, což je mimochodem jedno z nevyšších nastavení u českých hostingů, toto nastavení paměti můžete využít až 10x. To znamená, že máte více než 5 GB paměti. V ceně hostingu máte možnost nastavit HTTPS. Tato varianta hostingu bude bez škobrtnutí zvládat velice náročné projekty, kde se počítá s vysokou návštěvností a zátěží.

Sleva 50 % – Webhosting Nolimit – použijte tento kód: WN222CAYE0

Jednoduchost a uživatelská přívětivost administrace

U administračního rozhraní mě překvapil „retro“ vzhled. Ten, jak kdyby vypadl z roku 2010, kdy Wedos vznikl. Asi nebudu daleko od pravdy. Je to na škodu? Nespíš není. Proč měnit něco, co funguje? Není k tomu prostě důvod.

wedos ukázka administrace hostingu
Administrační rozhraní hostingu

V administraci se vyznáte s největší pravděpodobností i jako absolutní nováček. Pokud by vám vznikl nějaký problém, tak můžete sáhnout po obsáhlé nápovědě, kterou tento hosting vytvořil, a nakonec se můžete obrátit na uživatelskou podporu.

Například nastavení HTTPS provedete jedním kliknutí na tlačítko. Stejně jednoduše můžete upravovat nastavení v php.ini. V tom mimochodem můžete jednoduše provést spoustu změn, ke kterým nepotřebujete asistenci podpory. Toho si docela cením, protože to velice urychluje proces nastavování hostingu. Jen pro informaci, jako začátečník toto nastavovat nepotřebujete. Tato funkce je zde pro zkušené uživatele, kteří potřebují kvůli fungování vlastních aplikací upravovat konfiguraci hostingu.

Vytvoření nové e-mailové schránky je triviální záležitost, která vám nezabere ani jednu minutu. Vyplníte pár polí formuláře a nová schránka je na světě.

vytvoření nové e-mailové schránky u wedosu
Vytvoření nové e-mailové schránky u Wedosu

Výkon

Výkon hostingu Wedos je citlivé téma. Pokud si budete na internetu pročítat uživatelů, tak zjistíte, že se uživatelská základna dělí na dva tábory – spokojené a nespokojené. Pokud budete blíže zkoumat uživatelské stížnosti, tak přijdete na to, že nebyly oprávněné.

7 wedos recenze výkon hostingu měřením rychlosti sucuri
Výkon hostingu Wedos dle měření Sucuri

Většinu problémů se svými stránkami nebo nefunkčním WordPressem si způsobí sami uživatelé. A to neodbornými zásahy do systému, špatným nastavením, použitím mnoha pluginů nebo efektů na stránkách a v neposlední řadě použitím zastaralých pluginů, které nejsou optimalizované pro nejnovější systém WordPress. Kdyby raději používali nejlepší WordPress šablony. Webhosting garantuje 99,99 % dostupnost. Samotná garance už je dost velký závazek, takže se můžete spolehnout, že bude Wedost fungovat i v těch nejvypjatějších chvílích jako jsou špičky provozu.

8 wedos vykon hostingu pagespeed insights
Měření rychlosti webových stránek v Google PageSpeed Insights

Podpora

Podpora je jedna ze silných stránek tohoto hostingu. Na základě vlastních zkušeností si troufám tvrdit, že patří mezi nejlepší u českých hostingových služeb. Podporu 24/7/365 nenabízí jen tak někdo. Wedos je si vědom toho, že i ve svátcích, o víkendech nebo třeba v noci mohou při používání jeho služeb vzniknout uživatelům potíže, na které je potřeba rychle reagovat, aby nebyl ohrozen provoz jejich webových stránek.

9 wedos podpora test komunikace podpory hostingu
Podpora hostingu reaguje velice pohotově

Bohužel jsem v době testování hostingu neměl žádný problém s jejich službami, takže jsem uživatelskou podporu otestoval prostým dotázáním se na některé služby. Překvapila mě rychlost reakce uživatelské podpory. Odpověď na můj dotaz přišla během několika minut, a ještě vyřešila můj problém na jedničku.

Závěr recenze

WEDOS byl neprávem pasován do role kontroverzního hostingu. Je to pochopitelné, protože je nejpoužívanější v České republice. To samotné by mělo napovědět o jeho kvalitách. Ale vás určitě nejvíce zajímá, proč je kontroverzní.

Jak už jsem v článku naznačil, tak mnoho uživatelských stížností na hosting je neoprávněných. Wedos nabízí skvělé ceny za dobré ceny. Z toho důvodu tam míří řada uživatelů. Většinou i těch málo zkušených, kteří nevyužívají výhod instalace aplikací na jedno kliknutí, ale vše si chtějí nastavit a nainstalovat sami. Bohužel si tím zadělají na nemalé problémy. Svoji kritiku pak samozřejmě směřují na webhosting, který jejich problém nezpůsobil. Uživatelská podpora jejich nesnáze často vyřeší ke vší spokojenosti. Bohužel, pozitivní kritika se šíří pomaleji než ta negativní.

Proč zvolit Wedos? Je to kvalitní hosting, kde mátě šanci růst. A má zde šanci růst i vás projekt. Ten bude mít na hostingu dokonalé technické zázemí, s rychlými SSD disky, neomezeným prostorem a 99,99 % dostupností.

Začátečníci ocení nejen instalaci služeb, ale také intuitivní administraci. Ta sice neokouzlí svým vzhledem, ale co postrádá na vzhledu, to získává na funkčnosti. A to se cení, protože, čím více toho můžete nastavit bez asistence podpory, tím lépe. Ale když si nebudete chtít s něčím lámat hlavu, tak si buďte pevně jistí, že vám uživatelská podpora Wedosu pomůže. Za sebe mohu tento hosting doporučit.

WEDOS hodnocení a zkušenosti
 • Vlastnosti
 • Cena
 • Uživatelská přívětivost
 • Výkon
 • Podpora
4.2

Konečný verdikt WebAuditora

+ Rychlé SSD disky + Hosting je vyladěný pro WordPress – Administrace není responzivní

Sending
User Review
4.3 (27 votes)

Jak nainstalovat WordPress na Wedos?

 1. Instalací WordPress na jedno kliknutí
 2. Nahráním přes FTP, vytvořením databáze a instalací WordPressu

1. Instalací WordPress na jedno kliknutí

V administračním rozhraní hostingu Wedos vyberte v levém menu položku s názvem Instalátor aplikací. Vyberte si z aplikací WordPress a klikněte na jeho ikonku. Instalátor se o vše postará. Na konci instalace dostanete uživatelské jméno a heslo pro přístup do administrace tohoto CMS

2. Nahráním přes FTP, vytvořením databáze a instalací WordPressu

Na stránce WordPress.org stáhněte nejnovější archív s CMS WordPress. Tento archív v počítači rozbalte a nahrajte přes FTP klienta na své FTP, které vám Wedos vytvořil pro váš web.

V levém menu administrace Wedosu klikněte na položku Nová databáze a vytvořte novou databázi dle instrukcí.

Teď už jen potřebujete provést instalaci svého WordPressu. Pokud jste nahráli soubory z archívu na své FTP správně, tak se k instalaci dostanete jednoduše zadáním URL (adresa webu) do prohlížeče. Tím se vám zobrazí jednoduchý formulář pro instalaci WordPressu. K instalaci budete potřebovat jméno databáze, uživatelské jméno a heslo pro přístup k databázi.

Instalace je jednoduchá. Vyplníte do formuláře všechny údaje a necháte WordPress nainstalovat. Nakonec dostanete uživatelské jméno a heslo pro přístup do systému. To je vše.

Pro jaké weby je WEDOS vhodný?

Pokud rozjíždíte první web nebo malý až středně náročný projekt, jako je menší e-shop, blog, magazín nebo méně navštěvované stránky, tak pak je tento webhosting přesně to pravé pro vás. Samozřejmě se není třeba obávat hostovat zde i náročnější projekty. Ostatně WEDOS má i vyšší tarify, takže je vždy jednoduché přejít na vyšší a výkonnější tarif.

Má WEDOS slevu pro nové zákazníky?

Ano. WEDOS má slevový kupon. Stačí při objednání zadat tento slevový kód: WN212KDAFE a získáte 50% slevu na webhosting NoLimit. Takže vás tento tarif bude stát pouze 313 Kč za rok. Tarif NoLimit EXTRA pak bude stát pouze 726 Kč za rok.

Podobné příspěvky