Webnode recenze

webnode logo

Recenze: Webnode

webnode logo

Webnode je český nástroj, se kterým dokáže vytvořit webovou stránku a internetový obchod i absolutní začátečník. Jeho editor je tak jednoduchý, že si v něm dokážete web naklikat během krátkého času. Pojďte si přečíst Webnode recenzi, jak je něco takového vlastně možné.

Webnode hodnocení
 • Šablony
 • Cena
 • Nástroje a funkce
 • Ovladatelnost a jednoduchost
4.4

Shrnutí

Ceník: Nejoblíbenější tarif stojí 249 Kč měsíčně.
Zdarma: Nástroj lze používat zdarma.
Jednoduchost: Webnode patří mezi jedny z nejjednodušších editorů stránek.

Sending
User Review
4.19 (16 votes)

Představení

Webnode je nástroj pro tvorbu webových stránek a dnes vlastně i e-shopů, který je na světě od roku 2008. To je dlouhá doba, takže není divu, že ho dnes používá přes 40 milionů uživatelů po celém světě. Proč si ho oblíbilo tolik uživatelů? Má jim tento editor stránek opravdu co nabídnout? Ano má. Pojďte si o tom přečíst.

Recenze: Hlavní strana Webu Webnode.cz
Webnode slibuje, že si vytvoříte stránky sami.

Tak a teď si představte, že s tímto editorem stránek si dokáže vytvořit web každý počítačově gramotný člověk. Potřebuje k tomu pouze počítač, myš a klávesnici. A pak také trochu představivosti. Avšak, obejde se bez znalosti programování nebo jiných odborných znalostí. Na specializovanou práci je tu Wednode editor, jehož systém se o vše postará.

WYSIWYG editor stránek

Výhoda editoru je vizuální tvorba stránek metodou WYSIWYG editorů (What You See Is What You Get). Zkratka se překládá doslovně jako co vidíš, to dostaneš. Vlastně si poskládáte webovou stránku a tak, jak ji v editoru uvidíte, tak bude vypadat i ve skutečném provozu.

Tady to funguje tak, že si při zakládání nového webového projektu vyberete jednu z více než 100 připravených šablon vzhledu. Tuto šablonu dále upravujete, aby vypadala originálně a líbila se vám i návštěvníkům vašich nových stránek.

Jak vytvořit stránky skutečně rychle?

Druhou výhodou tedy je to, že si můžete stránky vytvořit velice rychle díky připraveným šablonám. A pokud budete chtít, tak si vzhled šablony předěláte podle svého, aby se nepodobala ostatním stránkám, které tady už běží. 

Nebudeme si lhát. Na Webnode nevytvoříte velký magazín nebo ohromnou nákupní galerii. Pro to se prostě tenhle systém nehodí.

Na druhou stranu může být dobrou volbou, pokud chcete nebo potřebujete jednoduchý web/e-shop a nechcete nikoho najímat na jejich vytvoření.

V tomto případě je tady to pravé místo, ke to určitě dokážete. Sami, bez programování a vlastně i bez cizí pomoci.

Co dokážete s editorem vytvořit? No určitě firemní web, malý e-shop s možnostmi napojení na různé platební systémy, ale také pěkný a čtivý blog.

Pro koho je Webnode?

Editor Webnode je vytvořený zejména pro začátečníky nebo lidi, co potřebují rychlé a jednoduché řešení, jak si vytvořit webové stránky nebo e-shop. Spousta služeb je v tomto nástroji zdarma, takže se hodí i pro studijní účely.

Na tomto systému provozují své webové stránky například školy, mateřské školy, amatérské fotbalové kluby. Ještě dnes můžete narazit na původní weby řemeslníků a živnostníků, kteří na tomto systému začínali a dodnes neměli potřebu přesouvat své stránky někam jinam.

Webové stránky zde mají:

 • Živnostníci a řemeslníci
 • Malé firmy
 • Školy, školky
 • Blogeři, influenceři, YouTubeři
 • Malé internetové obchody s různým sortimentem
 • Krejčovství, švadleny, maséři, půjčovny automobilů, kadeřnice
 • Právníci, zubaři, daňový poradci

Vidíte, že uživatelská základna je velice pestrá. U Webnode si můžete najít místo pro jakýkoliv obor.

Pro koho Webnode není?

Webnode se příliš nehodí pro provozování velkých magazínů nebo pro stránky, kde chcete mít spoustu technický funkcí, efektů a řešení na míru. Tento editor také není vhodný pro náročné technické uživatele, co se potřebují vrtat ve zdrojovém kódu a „hackovat“ systém pro své účely. Ale pokud potřebujete používat nějaké speciální nástroje a služby, tak je se svou stránkou dokážete jednoduše propojit.

E-shop Webnode může být dobrý provozování elektronického obchodu, kde se neočekávají stovky objednávek za den. A pokud očekáváte takové množství zákazníků, pak se vám vyplatí porozhlédnou po jiném řešení. Více o e-shopu si řekneme v části Nástroje a funkce této Webnode recenze.

Ale věřte mi, že tady běží spousta velkých projektů, jejichž majitelé neplánují přechod na jiný systém. Tento editor jim totiž poskytuje perfektní zázemí a možnost používat skutečně jednoduché a funkční řešení nebo vlastní doménu.

Pro a Proti v recenzi Webnode

Pro (klady)Proti (zápory)
Jednoduché ovládáníTechnickým typům budou vadit technologická omezení
Intuitivní prostředí editoruPři používání zdarma doména ve tvaru www.adresa.webnode.cz
České rozhraní editoruPři používání zdarma reklama na stránkách
Na výběr přes 100 šablon vzhledu

Šablony Webnode

Editor nabízí přes 100 šablon k okamžitému použití. I když máte tarif zdarma, tak můžete použít jakoukoliv z připravených šablon. Tuto šablonu můžete dále upravovat a přizpůsobovat svým požadavkům a potřebám.

šablony Webnode a jejich ukázka v recenzi
Webnode recenze šablony vzhledu pro webové stránky

Myslíte si, že jejich úpravu nezvládnete? Ale zvládnete. V tom je hlavní smysl a výhoda editoru stránek. Na Webnode snadno přetvoříte šablonu určenou pro restauraci na webovou stránku instalatéra. Tento příklad byl hlavně kvůli velkému kontrastu obou oborů.

Je stovka šablon ve Webnode dost?

Stovka šablon už je pořádná porce k výběru. Určitě oceníte, že jsou šablony roztříděné podle oborů nebo možnosti využití. Z výběru si vyberou svoji šablonu majitelé firem, blogeři, budoucí internetoví prodejci, restaurace nebo například OSVČ, řemeslníci a muzikanti.

Šablony jsou navržené pro potřeby moderních uživatelů a pro použití na jejich chytrých zařízeních jako jsou mobilní telefony, tablety a počítače nebo chytré televize. Šablony vzhledu jsou responzivní a zobrazí se správně na zmíněných přístrojích.

V čem je vlastně výhoda předpřipravených šablon? Díky ním dokáže své webové stránky rychle vytvořit a spustit i úplný začátečník bez zkušeností.

Dříve, když jste chtěli vytvořit webovou stránku. Museli jste si nakódovat vlastní šablonu vzhledu. K tomu jste museli umět programovat, mít grafické cítění nebo znalost UX. To na Webnode nepotřebujete umět. Vše je připravené a vy to dokážete rychle přizpůsobit podle své fantazie a svým potřebám. To je neuvěřitelná konkurenční výhoda na trhu.

Cena Wednode

Ceník za používání editoru je velice příznivý pro všechny druhy zákazníků. Nabídka se dělí na čtyři cenové tarify + jeden tarif je služba Webnode zdarma. I s bezplatným tarifem dokážete vytvořit plnohodnotný web, takže proč vlastně platit za prémiové služby?

Ceník Webnode placených tarifů. Nejoblíbenější tarif stojí 249 Kč/měsíc
Webnode ceník prémiových služeb

Prémiové služby Webnode jsou placené tarifní balíčky. Ty se jmenují – Limited, Mini, Standard a Profi. Konfigurace jednotlivých balíčků se liší například velikostí místa na disku, možností vytvořit složité formuláře, spustit e-shop nebo například umožnit registraci uživatelů.

Proč pořídit prémiové balíčky?

U vyšších prémiových balíčků získáte vlastní doménu na jeden rok zdarma, což určitě potěší. Nicméně, máte také možnost zřizovat e-mailové schránky na adresách, které jsou pro koncové zákazníky věrohodnější.

S nejvyšší prémiovou službou získáte doménu na jeden rok zdarma, 5 GB místa na serveru, neomezený přenos dat, možnost vytvořit kvalitní e-shop a vytvořit až 100 e-mailových schránek. Třešničkou na dortu je vytváření jazykových mutací, registrování uživatelů a další vychytávky.

S nejlevnějším tarifem Limited máte k dispozici 100 MB místa na disku, 1 GB přenosu dat. S tímto prémiovým tarifem můžete používat vlastní doménu. Ta však není součástí tarifu. Tento tarif bohatě stačí pro jednoduché firemní stránky, malý blog, prezentační web nebo web pro řemeslníka.

Je služba skutečně zdarma?

Základní verze editoru Webnode je zdarma. Musíte počítat s tím, že budete používat doménu třetího řádu, která je ve tvaru – adresa.webnode.cz. U této verze existují další omezení jako je reklama ve stránkách nebo to, že stránky nejsou připravené na vysokou návštěvnost. V takovém případě vás systém upozorní, že je potřeba si za služby připlatit.

Alternativy Wednode

Tenhle editor nebyl ani první a nebude ani poslední. Má k sobě mnoho alternativních služeb. Ty se na první pohled tváří podobně, ale samozřejmě se liší.

To, co je tady vyřešené jednoduchostí a intuitivností ovládání, to je jinde více svobodnější, ale svoboda je na úkor jednoduchosti a intuitivnosti nástroje. Například editor stránek Wix, kterému jsme udělali recenzi. Wix vám povolí mnoho možností úprav. S jednotlivými prvky můžete až nesmyslně otáčet a deformovat je. Jenže výsledný web se bude kvůli tomu pomalu načítat. To bude většinu uživatelů obtěžovat takže nebudou na jeho načtení čekat a prostě z něho odejdou. Ztratíte zákazníka nebo čtenáře.

Takže ano, alternativy jsou, ale nejsou tak jednoduché a efektivní pro tvorbu jednoduchých webových prezentací.

Nástroje a funkce

Webnode je velice jednoduchý editor pro tvorbu webových stránek, ale vždy když si ho prohlížím, tak jsem překvapený množstvím jeho nástrojů, možností a funkcí. Ty ho vyzdvihují nad konkurenční systémy. Ty sice mají také mnoho nástrojů a funkcí, ale nejsou ani zdaleka tak intuitivní a přehledné.

Webnode platforma pro tvorbu e-shopů

Internetový obchod si můžete na Webnode vytvořit během velice krátké doby. V podstatě okamžitě můžete začít prodávat na internetu a přijímat platby přes platební brány nebo na dobírku. Jak chcete. Navíc si můžete obchod a stránky propojit s nástroji jako je Google Analytics, abyste získávali přesné údaje o návštěvnosti.

Webnode e-shop platforma pro tvorbu internetových obchodů
E-shop Webnode je způsob, jak začít rychle prodávat na internetu

E-shop spustíte rychle díky velkému množství připravených šablon vzhledu. Vzhled svého obchodu dokážete rychle přizpůsobit svým potřebám, takže vám zbude dostatek času na to, abyste do obchodu přidali produkty, které budete prodávat.

SEO – optimalizace

Víte proč by vás mělo zajímat SEO? Je to jeden z pilířů marketingu, který vám na stránky získá návštěvnost z vyhledávačů jako Google nebo Seznam.cz. SEO se v editoru nastavuje jednoduše, takže to zvládnou i méně zkušení tvůrci stránek.

SEO nastavení na Webnode. Jak nastavit SEO?
SEO – optimalizace webových stránek v editoru

Možnosti SEO nastavení a optimalizace:

 • Nastavení a změna Titulku stránky
 • Změna URL adresy
 • Meta popisek stránky
 • Klíčová slova
 • Vložení HTML kódu do hlavičky a patičky stránky
 • Skrytí stránky před vyhledávacími roboty

SEO – optimalizaci webu Webnode pak můžete vylepšovat o lepší texty na stránkách nebo o zajímavější nadpisy. Díky všem těmto faktorům a nastavením umožníte vyhledávačům nalézt vaše webové stránky. Ty se mohou dostat na vyšší příčky vyhledávání. Tím docílíte hlavně toho, že vaše stránky pak dokáží vyhledat zejména vaši návštěvníci.

Webnode jako systém pro blog

Editor blogu Webnode
Blog vytvoříte na několik kliknutí myší

Mít na Webnode plnohodnotný blog, kde se podělíte o své recepty, příběhy, návody a další zajímavosti je s tímto editorem vlastně triviální záležitost. V editoru si jednoduše vytvoříte stránku s názvem blog a pak už jen píšete články a blogové příspěvky. Do těch můžete vkládat fotografie, obrázky, tabulky a další prvky.

Ovladatelnost a jednoduchost

WYSIWYG editor na vysoké úrovni

Jestli Webnode na něčem ohromně záleží, pak je to asi jednoduchost jejich systému. Ten je nabušený funkcemi a prvky, které můžete jednoduše přidat do stránek, ale na první pohled je příjemný, protože vám neukazuje nic, co nepotřebujete.

Ukázka editoru webových stránek WYSIWYG Webnode
Ukázka editoru stránek Webnode

Jednoduchým pohybem myši po stránce se vám rozkrývají další možnosti pro nastavování a přidávání prvků jako jsou ceníky, formuláře, nadpisy, texty, tlačítka, sloupce, titulky a tak dále.

přidání prvku do stránky
Přidat formulář, nadpis, obrázek atd. je snadné

Na hlavní obrazovce editoru najdete pouze několik ovládacích prvků. Když kliknete například na nadpis, tak se vám ukáží možnosti pro jeho formátování, nastavení a změnu písma. Za nadpis nebo kterýkoliv jiný prvek můžete přidržením tlačítka chytit a přetáhnout ho kamkoliv jinam na požadované místo ve stránce.

Úprava nadpisu v editoru se nám při recenzování líbila

V editoru není nejspíš nic, čemu byste nedokázali okamžitě porozumět. Vlastně dne není nutný ani návod nebo nápověda, protože skládání stránky je intuitivní záležitost.

Pro přidání dalšího prvku do stránky prostě najedete na místo, kam chcete tento prvek vložit a kliknete na tlačítko +, které se vám ukáže. Toto tlačítko vám rozkryje další podnabídku, což je vlastně seznam všech dostupných prvků. Po kliknutí na položku se prvek okamžitě přidá do stránky, kde ho můžete dále nastavovat a upravovat.

Takto si naklikáte do webové stránky všechny položky, které tam potřebujete mít. Podle mého dokážete tento systém tvorby stránek významně ušetřit čas, který pak mohu věnovat něčemu jinému. Takhle si dokáže webovou stránku naklikat skutečně každý.

Zkušenosti s Webnode

Uživatelské zkušenosti s Webnode se liší v závislosti na očekáváních. Budu tedy psát o svých zkušenostech, které s ním mám. Ty jsou veskrze pozitivní. Já od editoru stránek neočekávám nějaké přehnaně složité funkce, které bych do svého webu vkládal. Na to tu jsou jiné systémy a nástroje.

V této službě jsem klientům vytvořil už pěknou řádku webových stránek. Dělal jsem je tam z toho důvodu, že se klienti pak nemusí starat o další bezpečnostní a technické aktualizace systému jako tomu je například u WordPressu.

Pro klienta je tam výhoda v tom, že má pěkné a 100% funkční webové stránky nebo e-shop bez dalších starostí. O provoz webu se stará společnost Webnode, která to dělá dost dobře. Podle mých zkušeností jsou toto věci, které klienti oceňují.

Pokud chcete, aby vaše stránky nebo elektronický obchod fungovali a nepřidělávali vám vrásky na čele, pak si Webnode určitě vyzkoušejte. Vlastní zkušenost je k nezaplacení a tento editor je v základu zdarma. Nic vám nebrání v tom si ho vyzkoušet.

Závěr a pár poznámek

Na závěr recenze se vždy hodí vyzdvihnout nějaká skvělá pozitiva a okořenit je nějakou negativní zkušeností. Jenže já žádnou takovou negativní zkušenost nemám. Je to editor, který bezvadně plní to, co má. Funguje, je rychlý, intuitivní a dokážu ho propojit s řadou nástrojů a služeb, které potřebují klienti používat pro marketingové nebo jin účely.

Intuitivnost editoru je největší výhoda tohoto nástroje. Myslím si, že v jednoduchosti nesahá po paty téměř žádná známá služba ani nástroj. V editoru je vše na svém místě. Samozřejmě, úplný začátečník se bude muset chvilku rozkoukávat, ale těch několik tlačítek dokáže určitě rychle pochopit a začít používat. Zkuste si ho sami.

Podobné příspěvky