SimpleSite recenze

simplesite logo

SimpleSite

simplesite logo

SimpleSite je osvědčený nástroj pro snadnou tvorbu webových stránek, který používá už přes 20 milionů lidí. To je úctyhodný počet uživatelů. Ale proč si všichni tenhle nástroj oblíbili? Je to pouze kvůli jeho jednoduchosti?

SimpleSite recenze a hodnocení
 • Šablony
 • Cena
 • Nástroje a funkce
 • Ovladatelnost a jednoduchost
3.5

Konečný verdikt

SimpleSite je dobrou volbou pro uživatele, kteří chtějí jednoduché a rychlé řešení webu.

Sending
User Review
3.67 (3 votes)

Představení

SimpleSite je populární vizuální editor pro tvorbu webových stránek jehož historie sahá až do roku 2003. Lze o něm tedy tvrdit, že je to časem osvědčená a stabilní platforma pro jednoduchou tvorbu webu.

simplesite recenze predstaveni editoru

Jednoduchá tvorba jednoduchého webu to se SimpleSite skutečně je. Tento editor je už od samého počátku zaměřený na snadné ovládání a tvorbu webu, který funguje a uživatelům se správně zobrazuje na všech zařízeních. Web, který není přeplácaný hloupostmi nebo efekty, co uživatele pouze obtěžují. Prostě jednoduchý web, který plní svůj účel. Tedy prezentuje vaši osobu, produkt, služby nebo firmu.

Pro koho je SimpleSite?

SimpleSite se bude líbit všem uživatelům, kteří potřebují rychle a bez námahy vytvořit webové stránky nebo blog. Naopak to není nástroj pro webové vývojáře nebo technologické nadšence, co se potřebují šťourat v hromadě funkcí, nastavení nebo ve zdrojovém kódu při programování.

 • Malé firmy
 • Živnostníci
 • Kreativní a tvůrčí lidé
 • Kluby
 • Blogeři

A další obory a lidé, kterým sedne jednoduché rozhraní této platformy.

Pro a Proti

Pro

 • Jednoduché a rychlé vytvoření webu
 • Nastavení SEO
 • Možnost vytvořit blog
 • Fotoalba
 • Kontaktní formulář
 • Jednoduchý internetový obchod

Proti

 • Omezené funkce nemusí vyhovovat každému
 • Malý výběr šablon také nemusí vyhovovat každému

Šablony

SimpleSite nenabízí stovky předpřipravených šablon vzhledu, ze kterých mají uživatelé problém si vybrat. Tento editor na to jde od lesa. Je to jednoduché řešení, které nabízí jednoduchý výběr šablon vzhledu nebo spíš rozložení stránky.

simplesite recenze sablony

Podle vybraného rozvržení (layoutu) upravujete webovou stránku. Měníte barvy, pozadí, fotografie, textové rozvržení atd., až se dopracujete ke vzhledu, se kterým jste spokojení. Na obrázku výše můžete vidět, že jde vytvořit vzhled stránek pro opravdu jakýkoliv obor a zaměření webu. Všechny stránky se zobrazují správně na všech zařízeních od mobilu po počítač.

Cena SimpleSite

SimpleSite nabízí 3 cenové plány. Jeden je bezplatný, ale musíte používat doménu ve tvaru (nejakejmeno.simplesite.com). A také mít na stránkách reklamu od této společnosti. To je většinou malý reklamní proužek vespod stránky.

simplesite recenze ceny

V placených plánech máte šanci získat zdarma doménu, ale pouze za předpokladu, že provedete minimální požadovanou platbu. Z toho vyplívá, že si musíte zaplatit služby alespoň na rok, abyste dosáhli na tuto výhodu. Není se čemu divit, protože na jeden měsíc si stránky vytváří jen málokdo. Většinou chtějí zákazníci, aby jim stránky fungovaly na roky.

Jak vypadají jednotlivé plány a co s nimi můžete vytvořit? V první řadě můžete vytvářet neomezené množství podstránek, nahrávat neomezené množství obrázků a také získat další možnosti upravovat vzhled svého webu.

Všechny plány zahrnují možnost vytvořit internetový obchod, ale pouze nejdražší plán umožňuje přidat neomezené množství produktů. Nicméně, pokud máte s e-shopem velké ambice, tak vám doporučuji vybrat jiné řešení.

Nástroje a funkce

Nástrojů a funkcí SimpleSite mnoho nemá. Víte proč? Protože je to řešení zaměřené na uživatele, co potřebují rychle spustit webové stránky bez nutnosti najímat programátora, designéra nebo marketingového specialistu. Nástroj obsahuje jen užitečné funkce, které jeho zákazníci a uživatelé opravdu využijí.

Fotoalbum

Je vlastně předpřipravená obsahová stránka, do které začnete jednoduše nahrávat vlastní obrázky a fotografie. Ty se přehledně uspořádají a na webu pak vypadají fantasticky.

simplesite recenze fotoalbum

Webshop

Je jednoduchý e-shop. V tom můžete prodávat produkty i služby a přijímat online platby. Je to jakýsi omezená verze obchodu a příliš vám nedoporučuji ji používat pro velký obchod. Na pár produktů však poslouží hodně dobře.

simplesite recenze e shop

Blog

Plnohodnotný blog, kde můžete rychle vytvářet vlastní příspěvky a články. Do těch můžete vkládat fotografie, obrázky atd.

Ovladatelnost a jednoduchost

Název nástroje už to sám napovídá, že s ním bude vytvoření webu skutečně jednoduché. Nastavování barev, nahrávání obrázků nebo třeba vytváření nových podstránek zvládnete na jediné kliknutí myši.

simplesite recenze jednoduchost a obladatelnost zmena barev

Jednoduchost je hlavní výhoda tohoto nástroje. Pracovat s ním dokáží i začátečníci, a to bez znalosti programování. Tu k vytvoření stránek nepotřebujete v žádném případě, a i tak zde zvládnete vytvořit perfektní web a funkční e-shop.

I když nebudete mít připravené žádné podklady, tak si troufnu tvrdit, že budete mís webové stránky vytvořené během desítek minut. Samozřejmě, pokud by se vyskytl nějaký problém, tak můžete sáhnou po návodech nebo se podívat na postupy na YouTube.

Netechnicky založení uživatelé si zde přijdou na své. Nikde jim nic nepřekáží. Nemusí se starat o technologické zázemí stránek. Nemusí řešit aktualizace nebo cokoliv složitého, ale stejně si mohou spravovat web vlastními silami a aktualizovat ho dle potřeb. Zkuste si to.

Zkušenosti

Se SimpleSite nemám mnoho zkušeností. Před nějakým časem jsem tam řešil pro pár klientů SEO stránek. Z vlastní zkušenosti tedy mohu říct, že jsem se v administračním rozhraní editoru zorientoval velice rychle. Nemusel jsem nic zdlouhavě hledat, a dokonce bych se nebál říct, že jsem měl vše potřebné hned po ruce nebo maximálně na 2 kliknutí myši. To se mi líbilo.

Závěr a pár poznámek

SimpleSite toho mnoho nenabízí. Je to velice jednoduchý a v porovnání s jinými vizuálními editory stránek dost omezený nástroj. Jenže, to mu nelze vytýkat, protože takový je jeho cíl. Tento nástroj cílí na skupinu uživatelů, o které se ostatní nástroje nezajímají.

Cílem editoru není dát uživatelům nepřeberné množství funkcí, se kterými si nebudou vědět rady a budou je iritovat při každém použití a aktualizaci webu. Ne, to od SimpleSite nečekejte.

Čekejte jednoduchost, jednoduché funkce a pár nastavení, ve kterých se v žádném případě neztratíte. A z toho hlediska je potřeba jej hodnotit. Já myslím, že v jednoduchosti opravdu vyniká nad ostatními.

Podobné příspěvky