Na co si dát pozor při výběru WordPressu

Webová stránka je základem každého byznysu. Ať už mluvíme o podniku, který zaměstnává desítky lidí, nebo o osobě samostatně výdělečně činné, jež se rozhodla postavit se na vlastní nohy a stát se svým vlastním pánem. Jelikož žijeme ve světě moderních technologií a digitálních vymožeností, prezentace na internetu je jedním z prvních kroků, které je třeba podniknout. Pomyslnou pomocnou ruku podávají WordPress šablony.

WordPress šablony jako skvělý pomocník

Zejména z počátku podnikání toužíte po prezentačním webu, který bude obsahovat to klíčové – kontakt na vás a popis vašich služeb. Možná vám na čele vybíhá pot z částky, kterou budete muset zaplatit za jeho tvorbu. Ve skutečnosti nemusíte investovat do něčeho speciálního, skvěle poslouží obyčejně neobyčejné WordPress šablony.

WordPress jako vládce internetu?

Redakční systém WP nabízející stovky různých šablon rozhodně není pouze pro amatéry, což dokazují i statistiky. Ty říkají, že bezmála pětadvacet procent internetu je tvořeno právě na WordPressu. Kladně hodnocený je především proto, že mluvíme o svobodném, otevřeném a léty prověřeném a ověřeném softwaru, který si stačí nainstalovat. Poté je plně nakloněn jakýmkoliv úpravám. Kromě toho také:

  • Je přátelský k vyhledávačům (byl zkrátka navržený tak, aby byla optimalizace webu založeném na WP naprosto jednoduchá)
  • Je bezpečný (s důrazem na bezpečnost byl zkrátka založen).
  • Je výkonný hned poté, co ho nainstalujete (následně nabízí řadu rozšíření).

Přenechte to odborníkům

Pozor však na tvorbu webu svépomocí. Řada lidí dělá tu chybu, že webové stránky nesvěří do rukou odborníkům, ale raději se vrhne do jejího vytváření doslova po hlavě. Jenže nakonec vznikne pouze směsice pluginů a vět, jež nedávají smysl, což poté vede k jedinému – web se míjí účinkem. Navíc je pomalý, a to uživatelé nevidí rádi. Mezi webdesignéry koluje pravidlo – pokud se stránka nenačte do tří vteřin, není atraktivní ani pro návštěvníky, ani pro vyhledávače. Nechcete to tedy raději nechat na profesionálech?

Pokud však chcete mít profesionální web, zkuste spíše odborníky. Vývoj webu Hradec Králové se věnuje firma Firamedia.

Webová stránka má svá pravidla

I když se tvorba webu svépomocí jeví jako velice atraktivní a lákavá, jen málokdo si zprvu uvědomuje, že se jedná o něco, co má svá pravidla. Webová stránka totiž musí pracovat pro vás, bohužel kvůli amatérské tvorbě se její poslání často nenaplní.

Jak již bylo zmíněno, velké množství pluginů rapidně zpomaluje web a slova poskládaná do vět naprosto míjí zásady SEO čili vyhledávače ani nemají šanci webovou stránku zaregistrovat. A tak se její tvorbou pro podnikatele nic nezmění.

Odborníci však vědí, co dělají. Ví, jak zaujmout vyhledávače a jak na vaši stránku přilákat jen díky pár komponentům dostatek potenciálních zákazníků. Jsou si vědomi výhod WordPress šablon, proto je aktivně využívají a s jejich pomocí připraví na první pohled snadno zapamatovatelnou prezentaci vašeho byznysu.

A co vy? Stále ještě chcete tvořit web bez cizí pomoci?

Sending
User Review
5 (1 vote)

Podobné příspěvky