MioWeb recenze

mioweb logo

MioWeb

mioweb logo

MioWeb je je propracovaný nástroj pro tvorbu webů jehož motorem je systém WordPress. Toto na první pohled nenápadné spojení stvořilo nečekaně silný nástroj, který bude svým uživatelům nápomocný ve všech směrech. Tento editor je opravdu intuitivní a ve spojení s WordPressem velice silný. A troufám si tvrdit, že je to nástroj na špičkové úrovni.

MioWeb recenze a hodnocení
 • Šablony
 • Cena
 • Nástroje a funkce
 • Ovladatelnost a jednoduchost
4.4

Shrnutí recenze

Ceny: Začínají na 970 Kč za měsíc. Tarif Business stojí 1470 Kč měsíčně.
MioWeb e-shop: Je dostupný až s tarifem MioWeb Business.
MioWeb hosting:
Služba není klasickým webhostingem, ale komplexní platformou.
Zdarma:
Pouze na testování po dobu 14 dní. Bez závazku.
 

 

Sending
User Review
4.38 (13 votes)

Představení

MioWeb je online nástroj pro tvorbu webových stránek, který vám pomůže vytvořit senzační web bez velké námahy. S MioWebem je to však trošičku jinak než s klasickými editory stránek. MioWeb je totiž vychytaná WordPress šablona, které vám umožní používat systém WordPress se všemi výhodami a variabilními možnostmi, ale v daleko jednodušší formě.

mioweb recenze představení hlavní strany
Hlavní stránka MioWebu

K vytvoření webové stránky na MioWebu prakticky nic moc nepotřebujete. Bude vám stačit počítač, myš, klávesnice a internetová přípojka. To vše, co k tvorbě webu potřebujete. Co naopak nepotřebujete, je znalost programování.

Nástroj MioWeb je drag&drop nástroj. S tím se sestavuje webová stránka pouhými tahy myší. V editoru si vyberete předpřipravené elementy jako nadpisy, formuláře, tlačítka, ceníky, prodejní formuláře, ikonky nebo například obrázkové sekce, které jednoduše přetáhnete na požadované místo ve stránce.

Touto drag&drop metodou si dokáží vlastní webovou stránku sestavit i úplní začátečníci bez špetky zkušeností. Jediné, co k tomu potřebují je mít fantazii a cíl vytvořit dokonalý web, který bude vydělávat.

Hlavní výhoda je tedy v tom, že si dokážete vytvořit profesionální web vlastními silami, podle svých představ a bez nutnosti se učit programovat nebo dokonce nějakého programátora najímat.

Pro koho je MioWeb?

 • Freelancery
 • OSVČ
 • Firmy
 • Grafiky a webdesignéry
 • Návrháře, bytové designéry
 • Blogery a blogerky
 • Cestovatele
 • Osobní kouče

MioWeb je zaměřený na lidi, co potřebují kvalitní a funkční řešení, které jim pomůže s vyděláváním po internetu. Nezáleží na to, zda potřebujete webovou stránku pro prodej eventů, kurzů, webinářů, školení nebo plnohodnotný e-shop. Na MioWebu najdete kvalitní nástroje, které vám pomohou prosperovat.

Pro a Proti

Pro

 • Kvalitní šablony vzhledu
 • Jednoduchá tvorba webových stránek metodou drag&drop
 • Možnost testování na 14 dní zdarma
 • Nadupané marketingové funkce
 • Pohání systém WordPress

Proti

 • Pouze komerční balíčky služeb
 • Balíček Start nemá možnost vytvářet členské sekce
 • Služba je směřovaná spíše na podnikatele

Šablony MioWeb

Připravené profesionální šablony k okamžitému nasazení na váš web. To je jedním z hlavních taháků MioWebu. Se šablonami můžete během okamžiku vytvořit fungující webovou stránku, na kterou mohou ihned začít chodit reální návštěvníci. Stačí pouze vyměnit původní texty za své a prosperující web je hotový.

mioweb recenze výběr šablony
Šablony, které MioWeb nabízí

Přes 70 šablon a vzorů je pěkná hromádka, ze které už by si měl vybrat každý to, co se mu líbí. A líbivé šablony to skutečně jsou. MioWeb si na nich dal záležet. Nejenže jsou plně responzivní a zobrazují se na všech zařízeních správně, ale jsou také vyladěné po stránce UX. UX (uživatelská přívětivost) je nejdiskutovanějším tématem moderních webů. Přívětivost stránek totiž dokáže významně ovlivnit, zda budou webové stránky komerčně úspěšné, nebo nebudou.

Šablony jsou roztříděné do kategorií. Ty vám pomohou rychleji vybrat vhodný vzhled pro váš plánovaný projekt. Výhodou MioWebu a jeho drag&drop editoru je možnost šablony dál editovat a upravovat.

S drag&drop editorem si jakoukoliv vybranou šablonu přizpůsobíte podle svých potřeb a fantazie, aby plnila vaše požadavky a fungovala přesně tak, jak chcete.

A to stále zvládnete sami. Bez programování. Pouze s počítačem a myší si vytvoříte prosperující web, který má profesionální vzhled a mohou ho navštěvovat skuteční návštěvníci, kteří si ho díky UX budou užívat.

Cena MioWeb

Ceník MioWeb je nastavený poměrně vysoko. V nabídce jsou celkem tři cenové tarify – Start, Business a Profi. Poslední zmíněný je tarif na míru. Ten je určen pro zájemce, kteří potřebují provozovat větší množství webových projektů nebo pro tvůrce webů, co dělají stránky na zakázku pro klienty.

mioweb recenze ceník
Ceník MioWebu obsahuje 3 cenové tarify

Cenový tarif Business vám nabídne vše, co můžete pro internetový byznys potřebovat. Na svém webu si můžete vytvořit e-shop, vytvářet členské sekce nebo různé kampaně. V ceně je doména na jeden rok zdarma.

S tarifem Star můžete vytvořit prodejní webovou stránku s propracovanými formuláři, A/B testováním a vším, co vám v internetovém byznysu pomůže. Tento balíček je vlastně stejný jako jeho dražší kolega. Rozbíl je tedy v tom, že s tímto balíčkem nemůžete vytvářet elektronický obchod, kampaně a členské sekce na webu.

MioWeb zdarma

MioWeb je profesionální nástroj pro tvorbu webových stánek. Jeho používání je placené, ale můžete si ho otestovat zdarma na 14 dní a bez závazků. Během této doby vás tvůrci tohoto nástroje budou vzdělávat v oblasti internetového marketingu, aby se vám investice do MioWebu brzy vrátila.

Nástroje a funkce

MioWeb se snaží být obchodní platformou, se kterou budete vydělávat peníze na internetu. K tomuto účelu má v základní konfiguraci nespočet marketingových nástrojů pro vylepšení výkonu webových stránek nebo e-shopu.

MioWeb e-shop

S nástrojem MioWeb e-shop můžete vytvořit internetový obchod až s 50 produkty. Tento nástroj se nesnaží konkurovat velkým prodejním platformám, ale přináší řešení pro malé internetové prodejce. Ti s tímto nástrojem vytvoří plnohodnotný obchod během krátké doby. Tím jim zbyde dostatek sil a času, který mohou věnovat marketingu nebo rodině.

mioweb recenze e-shop
E-shop od MioWeb vám umožní přidat až 50 produktů

S e-shopem můžete prodávat jak fyzické produkty, tak ty virtuální jako jsou různé online kurzy, e-booky, konference a tak dále. Díky členským sekcím můžete některé prodeje úplně automatizovat, takže se nebudete muset o nic starat.

Členské sekce

Členské sekce jsou sekce nebo stránky webu, které jsou určené jen pro právoplatné členy. Většinou pro platící zákazníky, kterým v této části webu zpřístupníte bonusové materiály a další věci. Na webu můžete vytvořit několik členských sekcí s různými úrovněmi.

Marketing

Efektivně prodejní web se neobejde bez různých marketingových nástrojů. MioWeb má v základu různá rychlá napojení na sociální sítě, statistický nástroj Google Analytics, prodejní a objednávkové formuláře, e-mailingové nástroje, vyskakovací okna, A/B testování a mnoho dalších užitečných nástrojů. Ty vám pomohou budovat marketingově úspěšný webový projekt.

SEO – optimalizace

SEO nastavení na MioWebu je na špičkové úrovni. To je dáno zejména systémem WordPress, který celý editor pohání. SEO posílí váš web ve výsledcích vyhledávání. Ten se bude zobrazovat na prvních stránkách, kde ho uvidí více návštěvníků a potencionálních zákazníků.

mioweb recenze seo nastavení
Nastavování SEO pro meta atributy

SEO nastavení:

 • Meta title
 • Meta popisek
 • Meta klíčová slova
 • Možnost nastavovat noindex, noarchive, nofollow

Přímo ve stránce pak můžete měnit jednotlivé úrovně nadpisů od H1 do H6 nebo zvýrazňovat textové pasáže nebo upravovat ALT texty obrázků a další.

Pokud SEO nezanedbáte, tak budete brzy získávat dostatečnou návštěvnost z neplacených výsledků vyhledávání, která může být významná pro váš byznys.

Ovladatelnost a jednoduchost

MioWeb je v základu velice jednoduchý a intuitivní editor, se kterým dokážete vykouzliv vážně pěkné webové stránky. Protože jde o český nástroj, tak je jeho předností čeština. Ovládací prvky editoru, nápověda, podpora, video tutoriály a vzdělávací webináře. To vše je v českém jazyce.

mioweb nastavení formuláře
Nastavení formuláře

Česká lokalizace u MioWebu je tedy na jedničku. Nejvíce ji oceníte ji při editování webové stránky. To je sice jednoduché, ale při nastavování například A/B testování nebo marketingových nástrojů už by někomu mohla angličtina dělat problémy.

mioweb recenze jednoduchý editor
Drag&drop editor stránek MioWeb

Samotný editor obsahuje vše důležité pro rychlou úpravu šablony a vzhledu webu. V úvodním editoru stránky je pouze několik málo tlačítek, která vás dostanou na další možnosti nastavení. Po prvním seznámení s MioWebem vás může napadnou, zda vůbec má všechny slibované funkce? Ano má je, ale jsou rozumně skryté, aby vám nepřekážely při editování webu.

Pokud budete potřebovat na stránce cokoliv nastavit, teď se bavíme o SEO, přidání vlastních kódů, propojení s Facebookem atd., tak pouze kliknete na položku Stránky a otevřou se před vámi pokročilé možnosti profesionálního nastavování.

mioweb recenze nastavení stránky
Pokročilé nastavování

To může na první pohled vypadat složitě a v tradičním WordPressu by tomu tak i bylo, ale zde je vše vyřešené jednoduše s co nejvyšší efektivitou na produktivitu. Nestaráte se tedy o technické nastavování nějakého pluginu, ale rovnou nastavujete to, co potřebujete, aby dělal.

Když si ani tak nebudete s nějakým nastavením nebo funkcí vědět rady, tak je na každé stránce editoru tlačítko s otazníkem, které vás rychle přenese do nápovědy pro dané nastavení.

mioweb recenze nápověda
Propracovaná nápověda MioWebu

Vizuální tvorba a drag&drop editor zjednodušují tvorbu webových stránek. Jednoduchým přetahováním elementů do stránky nebo nastavování bloků (sloupců) nastavíte sofistikovaný vzhled stránky i bez minimální znalosti programování.

Zkušenosti s MioWeb

MioWeb jsem si opravdu oblíbil. Nejvíce se mi na něm líbí spojení s WordPressem. To uživatelům přináší další nevídané možnosti. MioWeb je vlastně propracovaná šablona a editor s velice jednoduchým nastavením, ale WordPress je robustní redakční systém, do kterého můžete jednoduše přidávat další rozšíření. Také ho můžete různě nastavovat a ohýbat, aby plnil přesně zadané požadavky.

Pokud o WordPress něco víte, pak víte, o čem mluvím. Pokud ale o něm nic nevíte a vlastně ani nechcete, tak nemusíte a můžete si užívat jednoduchosti MioWeb editoru. Ten i úplným začátečníkům bez zkušeností pomůže vytvořit profesionálně vypadající web.

Závěr a pár poznámek

MioWeb používá mnoho profesionálů ve svém oboru. Ti na něm oceňují jeho jednoduchost a lehkost s jakou dokáží vytvořit vlastní web bez cizí pomoci, a bez toho, aby museli pročítat složité manuály a návody na tvorbu webu.

Editor a jeho administrace je v českém jazyce. To z něj dělá jeden z nejpoužitelnějších editorů v České republice. A to opravdu vím, o čem mluvím.

Samozřejmě, určitým záporem je tady cena. Jiné editory vám nabídnou používání zdarma. A to MioWeb ne. Jenže, používání zdarma u jiných editorů má své nevýhody. Většinou musíte používat omezené služby, nemáte vlastní doménu nebo e-mail. Pokud takové věci budete chtít, pak si budete muset také zaplatit.

MioWeb je prostě profesionální řešení a chce, aby ho používali profesionálové, kteří chtějí na internetu prosperovat a jsou ochotní tomu něco obětovat. Za to jim tento editor nabídne senzační rozhraní s intuitivním ovládáním. A víte co? Zkuste si ho. Na 14 je to zdarma.

Podobné příspěvky