Ebola.cz recenze

ebola hosting logo

Ebola.cz

ebola hosting logo

Hosting Ebola je mnoha uživateli a léty prověřený stabilní webhosting. Jeho specializací je v současné době nabídka multihostingu. Pokud tedy hledáte místo pro více projektů, pak by vám neměl tento článek ujít.

Ebola.cz recenze a hodnocení
 • Vlastnosti
 • Cena
 • Uživatelská přívětivost
 • Výkon
 • Podpora
4.5

Shrnutí recenze

 • Cena: Nejnižší tarif začíná na 39 Kč měsíčně.
 • Multihosting: Ano.
Sending
User Review
4.67 (9 votes)

Představení

Ebola.cz patří mezi stabilní poskytovatele webhostingových služeb v České republice. Historie prostějovské společnosti sahá až do roku 1999, kdy instalovala a spravovala servery pro firemní klientelu. Od roku 2007 se naplno věnuje poskytování hostingu.

Ehosting ebola.cz recenze ukázka hlavní strany služby
Hosting Ebola.cz úvodní strana

U nás se jedná o jednoho z oblíbených poskytovatelů hostingových služeb. Je to dáno zejména vyváženým poměrem služeb (cena/výkon), ale také schopnou technickou podporou, která dokáže poradit i v nejvypjatějších situacích.

Servery společnosti disponují spolehlivou a stabilní konektivitou, která je silně naddimenzovaná. To znamená, že ani v časech špičky provozu nepřesahuje vytížení serverů ani 20 % z kapacity linky.

Ebola si získala na oblíbenosti zejména díky poskytování kvalitního multihostingu. Na nejlevnější cenové variantě hostingu můžete provozovat 5 domén 2. řádu, což je za nízkou cenu, které nedosahuje ani 1000 Kč za rok docela slušná nabídka.

Pro koho je hosting Ebola.cz?

Multihosting Ebola.cz je vhodný pro malé a středně velké projekty s vyšší návštěvností stránek. Služby této společnosti si oblíbili nejen provozovatelé projektů, kteří mohou mít pod jednou administrací všechny své webové stránky, ale také webový designéři nebo agentury. Ti mají pod jednou administrací weby všech svých klientů, což výrazně usnadňuje práci, administrativu a snižuje náklady za hosting.

Ebola.cz poskytuje takzvané instalace aplikací na jedno kliknutí. Jedním kliknutím nainstalujete CMS WordPress, Joomla, Dupal a dalších 28 aplikací. Díky tomu je tento hosting vhodný pro úplné začátečníky, kteří zde mohou provozovat své projekty.

Pro a Proti

Pro

 • Multihosting (možnost více domén 2. řádu)
 • Dostatečný výběr cenových tarifů
 • Perfektní běžná dostupnost (99,99 %)
 • Instalace aplikaci na jedno kliknutí
 • Neomezené množství e-mailových schránek
 • Jednoduchá administrace v češtině

Proti

 • Pro mezinárodní projekty se nehodí
 • Podpora nemá live chat

Hlavní vlastnosti hostingu

2 ebola recenze vlastnosti hostingu
Seznam vlastností hostingu Ebola

Běžná dostupnost 99,9 %

Ebola slibuje vysokou procentní dostupnost svých serverů. Své tvrzení může podložit jak skvělou konektivitou serverů, tak také jejich nepřetěžováním. To znamená, že servery jsou efektivně nastavené pro stabilní výkon.

Automatické zálohování

O data vašich webových stránek a aplikací se starají automatické zálohy. Ty probíhají každý den. Tato funkce je dostupná i v nejlevnější cenové variantě služby. Ebola uchovává historii záloh po dobu 7 dní. Data pak můžete obnovit bez asistence podpory, a hlavně bez dalších poplatků.

Instalace aplikací na jedno kliknutí

3 ebola recenze instalace na jedno kliknuti
Aplikace, které lze z administrace nainstalova

V administraci hostingu si můžete jedním kliknutím nainstalovat až 28 aplikací jako jsou redakční systémy, systémy pro diskuzní fóra nebo třeba e-shopové platformy. Jedním kliknutím tak na Ebole nainstalujete například:

 • Redakční systémy – WordPress, Drupal, Joomla a další
 • Diskuzní fóra – PhpBB, MyBB, Punbb
 • E-shopové systémy – Prestashop, Opencart, Oxid-shop
 • Další – SugarCRM, Netteframework, Moodle, Coppermine

Webmail

4 ebola recenze webmail
Ukázka e-mailové schránky

Vlastní e-mailovou schránku si můžete pro svoji doménu nastavit přes jednoduché administrační rozhraní hostingu. K e-mailu máte k dispozici veškeré potřebné údaje a servery pro odchozí a příchozí poštu (IMAP, SMTP, POP3), které potřebujete pro nastavení e-mailové schránky v počítači. Do schránky máte přístup také online přes aplikaci Roundcube Webmail, které je v nejnovější verzi opravdu povedená.

10 verzí PHP

Toto už je složitější problematika, ale musíme ji zmínit. Na Ebole máte možnost si na svém serveru zapnout přes administrační rozhraní verzi PHP. Na výběr jich je v současné době 10. Od verze PHP 5.2 až po nejnovější 7.4 (v době recenze).

5 ebola recenze dalsi vlastnosti
Další důležité vlastnosti hostingu

SSL a DNSSEC

Na Ebole můžete své stránky provozovat na zabezpečeném protokolu HTTPS. Pro doménu si můžete v administraci zdarma aktivovat vystavení certifikátu Let’s Encrypt. U CZ domén je možné nastavit zabezpečení domény technologií DNSSEC.

Parametry hostingu

Vlastnosti hostingu Ebola se liší v závislosti na zvoleném balíčku. Protože se jedná o multihosting, tak je i u základního balíčku možné používat v jednom hostingu 5 domén 2. řádku, pro které můžete vytvořit například odlišné FTP účty. To se hodí například pro weby klientů, kteří chtějí přístup na FTP.

Základní parametry hostingu BASIC ADVANCED PREMIUM BUSINESS
Diskový prostor 10GB 30GB 50GB od 10GB
Množství přenesených dat neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Počet hostovaných domén 2.řádu 5 15 30 neomezeně
Počet subdomén neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Počet databází 20 20 neomezeně neomezeně
Počet emailových schránek neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Počet FTP účtů neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně

Technicky založené uživatele určitě potěší, že mohou u Eboly používat 10 verzí PHP. Memory limit je nastaven na obvyklých 128 MB u základního cenového tarifu a na 256 MB pro vyšší tarif Advanced. Což jsou hodnoty, které jsou dostačující i pro větší projekty. U vyšších tarifů si můžete domluvit individuální podmínky.

PHP nastavení hostingu BASIC ADVANCED PREMIUM BUSINESS
10 verzí PHP 5.2 – 7.4 (přepínatelné)
Nastavení PHP v administraci
Individuální konfigurace PHP
Maximální počet procesů 20 20 40 40
Memory_limit 128MB až 256MB dohodou dohodou

Ebola je vstřícná i po stránce e-mailových schránek. Těch můžete vytvořit neomezené množství v každé cenové variantě webhostingu. Samozřejmostí je antispamová a antivirová kontrola. Občas se vám může hodit doménový koš, který lze v tomto hostingu také nastavit.

E-maily na Ebola.cz BASIC ADVANCED PREMIUM BUSINESS
Počet emailových schránek neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Max.velikost e-mailové schránky 10GB 10GB 10GB 10GB
Nastavení velikosti každé schránky
Kontrola zaplnění schránek
Maximální počet emailů ve schránce 10000 10000 10000 10000
Webmail
POP3/POP3s, IMAP/IMAPs, SMTP/SMTPs
Účinný antispam

Cena

Ceník hostingu nabízí celkem 4 balíčky – Basic, Advanced, Premium a Business. Všechny balíčky varianty jsou multihostingové, takže pod jednou administrací můžete provozovat více domén 2. řádu. Takže máte pod jednou správou dokonalý přehled o všech projektech, nastaveních a fakturaci.

ebola.cz eník hostingu
Ceník služeb společnosti Ebola.cz

Jednotlivé cenové tarify se od sebe liší velikostí prostoru na disku a také maximálním množstvím domén 2. řádku, které můžete do svého účtu přidat.

porovnání tarifů
Porovnání tarifů

Oblíbený tarif Advanced vám dovolí pod jedním účtem provozovat až 15. domén 2. řádu, pro které můžete vytvářet neomezené množství e-mailových schránek nebo subdomén 3. řádu. K tomu vám bude bohatě postačovat 30 GB prostor na disku. PHP memory-limit je možné s tímto plánem nastavit až na 256 MB. Pro projekty můžete vytvořit 20 MySQL, PostgreSQ nebo SQLite databází, kdy velikost jedné databáze může být 100 MB.

Jednoduchost a uživatelská přívětivost administrace

Administrace hostingu je snadno pochopitelná i začátečníkům. Ebola si vyvinula vlastní administrační systém, který je docela intuitivní. Spravovat vlastní web nemůže být podle mého jednodušší.

ukázka administrace hostingu
Ukázka administrace hostingu

V administračním rozhraní máte možnost nastavovat pokročilé funkce, nastavovat DNS domén, vytvářet doménové koše, upravovat chybové stránky nebo jednoduše aktivovat SSL certifikát.

Ebola.cz ukázka nastavení SSL - HTTPS v hostingu
Ukázka nastavení HTTPS

Začátečníci ocení instalaci aplikací na jedno kliknutí. Díky tomu se nebudou muset zaobírat věcmi jako je nastavování FTP, MySQL a dalších technických záležitostí. O to se vlastně postará instalační software aplikací.

Nicméně, administrace je opravdu velice intuitivní. Například nastavování a vytváření nových e-mailových schránek provedete na jedné stránce pomocí šikovných nastaveních. Nepotřebujete k tomu žádné technické znalosti.

Výkon

A jsme u výkonu. Ebola je český multihosting. Ten nabízí na české poměry docela slušnou dostupnost 99,99 %. Uživatele pak také zajímá samozřejmě rychlost jejich webové prezentace, a tedy i odezva od serveru.

Test výkonu hostingu od Sucuri

Ebola.cz má svá datacentra v České republice kdy využívá špičkové služby firmy SuperNetwork a poskytuje služby především českým projektům. Proto je její odezva do zahraničí poněkud vyšší. Pro mezinárodní projekt je proto dobré doplnit hosting Ebola o CDN službu jako je CloudFlare. Na český projekt si budete Ebolu nejspíš pochvalovat.

11 ebola recenze test vykonu pageinsights
Výkon stránek ve službě Google PageSpeed Insights

Podpora

Zákaznická podpora hostingu patří mezi ty lepší, které jsem mohl na hostinzích po celé republice otestovat. Podpora sice nekomunikuje přes live chat, ale komunikuje přes ticketovací systém. Ale i tak můžete očekávat velice rychlé reakce.

Ukázka komunikace s podporou hostingu
Ukázka komunikace s podporou

Hosting je technická záležitost. Často se může něco pokazit. Buď na straně serveru nebo na webové prezentaci, kdy můžete mít problém se svým redakčním systémem a podobně. Ve všech případech mi vždy podpora Eboly dokázala poradit nebo nějakou funkci přenastavit, aby mohl můj projekt běžet dále.

V tomto případě určitě oceníte, že podpora reaguje i o víkendech a svátcích.

Závěr recenze

Ebola.cz je multihosting, který nabízí dostatečný počet cenových tarifů, ze kterých si může vybrat téměř každý to, co potřebuje. Výhodu vidím nejen v možnosti provozovat na jednom hostingu více domén 2. řádu, ale také možnost vytvářet neomezený počet e-mailových schránek. Nemusíte se proto omezovat nějakými přísnými limity, které mají jiné společnosti.

U tohoto hostingu vám možná mírně zarazí administrační rozhraní. To vypadá docela zastarale, ale opak je pravdou. Administrace hostingu a služeb je responzivní, takže se vám zobrazí správně i na mobilním telefonu. Navrch musím zmínit její jednoduchost. Díky tomu nebudete v administraci příliš bloudit.

Jestli bych Ebolu doporučil? Ano. Pro malé a středně velké projekty je to dobrý hosting se stabilní konektivitou.

Podobné příspěvky